• Karnawał 2015
article

A A

Karnawał 2014 w Rio

karnawal w rio,  karnawal w rio de janeiro,  karnawał w brazylii,  zabawa karnawałowa,  karnawał brazylijski

Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal karnawałowy. Podczas pięciu dni trwania karnawału, ulice miasta wypełniają się kolorowymi paradami i pełnymi przepychu pokazami tanecznymi.

Karnawał 2014 w Rio to najbardziej znana na całym świecie zabawa karnawałowa odbywająca się w Brazylii. To największe wydarzenie w życiu każdego mieszkańca miasta. Kolorowe i pełne przepychu stroje karnawałowe, cekiny, pióra, piękne kobiety oraz głośna muzyka to cechy charakterystyczne największego pochodu karnawałowego w Brazylii.

Europejczycy również mają swój tradycyjny karnawał, zobacz: Karnawał 2013 w Wenecji


Podczas trwania karnawału w Rio na ulicach miasta można podziwiać piękne i utalentowane tancerki, cyrkowców oraz gwiazdy show biznesu. Brazylia to ojczyzna karnawału i co roku odbywa się tam największy, pełen przepychu pochód. W tym roku karnawał w Rio de Janeiro rozpoczyna się w niedzielę 2 lutego 2013 roku. Festiwal co roku zachwyca tysiące ludzi, którzy specjalnie na czas trwania karnawału przyjechali do Rio de Janeiro. Huczne zabawy kończą się w Tłusty Czwartek. Zabawa karnawałowa w Rio ma miejsce siedem tygodni przed Wielkanocną Niedzielą, dlatego też data karnawału co roku zmienia się.

Każdy rejon świata ma własne karnawałowe tradycje. Sprawdź jak wygląda karnawał w naszym kraju, wejdź: Karnawał w Polsce

Karnawał w Rio to wyjątkowy czas, kiedy w rytmie samby miliony Brazylijczyków przygotowują się do szaleństw, które porwą ich przez pięć dni wyjątkowej zabawy. Władcą karnawału jest król Momo, który otrzyma symboliczne klucze do Rio de Janeiro. Karnawał w Brazylii to czas odwróconego porządku, dozwolone są różne stroje. Mężczyźni przebierają się za kobiety, kobiety za mężczyzn, bogaci za biednych itd. Podczas trwania karnawału zapomina się o troskach i problemach. To czas hucznej zabawy i radości. Karnawałowy występ na sambodromie, t dla każdej szkoły samby wydatek rzędu od dwóch do trzech milionów dolarów.  Coraz więcej brazylijskich i zagranicznych firm inwestuje w karnawał, transmitowany przez liczne telewizje na całym świecie.

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Ostatnie aktywności w serwisie

nowy komentarz

bla bla bla

Oferty specjalne Polska

obraz
Andrzejki 2014 Andrzejki 2014, zabawy andrzejkowe, wróżby andrzejkowe
obraz
Wigilia, Boże Narodzenie 2014 Święta, Wigilia, Boże Narodzenie. Wigilia 2014
obraz
Sylwester 2014/2015 Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwestra w różnych regionach...
obraz
Karnawał 2015 Karnawał 2015. Bale karnawałowe 2015. Zabawy karnawałowe.
obraz
Ferie zimowe 2015 ferie zimowe, ferie 2015, narty na ferie, zimowisko, zimowiska 2015

Aktualne imprezy

Karnawał 2014 w Rio Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal...
Karnawał 2014 w Wenecji Wenecja ma najważniejszy karnawał w Europie, a zarazem największe maskowe...
Bal karnawałowy 2014 Już niedługo rozpoczyna się okres karnawału. Jego nieodłącznym elementem są...
Strój na karnawał 2014 Odpowiedni strój na karnawał to kreacja, w której przede...