• Karnawał 2015
article

A A

Karnawał 2014 w Rio

karnawal w rio,  karnawal w rio de janeiro,  karnawał w brazylii,  zabawa karnawałowa,  karnawał brazylijski

Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal karnawałowy. Podczas pięciu dni trwania karnawału, ulice miasta wypełniają się kolorowymi paradami i pełnymi przepychu pokazami tanecznymi.

Karnawał 2014 w Rio to najbardziej znana na całym świecie zabawa karnawałowa odbywająca się w Brazylii. To największe wydarzenie w życiu każdego mieszkańca miasta. Kolorowe i pełne przepychu stroje karnawałowe, cekiny, pióra, piękne kobiety oraz głośna muzyka to cechy charakterystyczne największego pochodu karnawałowego w Brazylii.

Europejczycy również mają swój tradycyjny karnawał, zobacz: Karnawał 2013 w Wenecji


Podczas trwania karnawału w Rio na ulicach miasta można podziwiać piękne i utalentowane tancerki, cyrkowców oraz gwiazdy show biznesu. Brazylia to ojczyzna karnawału i co roku odbywa się tam największy, pełen przepychu pochód. W tym roku karnawał w Rio de Janeiro rozpoczyna się w niedzielę 2 lutego 2013 roku. Festiwal co roku zachwyca tysiące ludzi, którzy specjalnie na czas trwania karnawału przyjechali do Rio de Janeiro. Huczne zabawy kończą się w Tłusty Czwartek. Zabawa karnawałowa w Rio ma miejsce siedem tygodni przed Wielkanocną Niedzielą, dlatego też data karnawału co roku zmienia się.

Każdy rejon świata ma własne karnawałowe tradycje. Sprawdź jak wygląda karnawał w naszym kraju, wejdź: Karnawał w Polsce

Karnawał w Rio to wyjątkowy czas, kiedy w rytmie samby miliony Brazylijczyków przygotowują się do szaleństw, które porwą ich przez pięć dni wyjątkowej zabawy. Władcą karnawału jest król Momo, który otrzyma symboliczne klucze do Rio de Janeiro. Karnawał w Brazylii to czas odwróconego porządku, dozwolone są różne stroje. Mężczyźni przebierają się za kobiety, kobiety za mężczyzn, bogaci za biednych itd. Podczas trwania karnawału zapomina się o troskach i problemach. To czas hucznej zabawy i radości. Karnawałowy występ na sambodromie, t dla każdej szkoły samby wydatek rzędu od dwóch do trzech milionów dolarów.  Coraz więcej brazylijskich i zagranicznych firm inwestuje w karnawał, transmitowany przez liczne telewizje na całym świecie.

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Weekend listopadowy 2014 Weekend listopadowy 9-11 listopada 2014
obraz
Andrzejki 2014 Andrzejki 2014, zabawy andrzejkowe, wróżby andrzejkowe
obraz
Wigilia, Boże Narodzenie 2014 Święta, Wigilia, Boże Narodzenie. Wigilia 2014
obraz
Sylwester 2014/2015 Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwestra w różnych regionach...
obraz
Karnawał 2015 Karnawał 2015. Bale karnawałowe 2015. Zabawy karnawałowe.

Aktualne imprezy

Karnawał 2014 w Rio Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal...
Karnawał 2014 w Wenecji Wenecja ma najważniejszy karnawał w Europie, a zarazem największe maskowe...
Bal karnawałowy 2014 Już niedługo rozpoczyna się okres karnawału. Jego nieodłącznym elementem są...
Strój na karnawał 2014 Odpowiedni strój na karnawał to kreacja, w której przede...