• Karnawał 2016
article

A A

Karnawał 2015 w Nicei

karnawał w nicei,  karnawał we francji,  zwyczaje karnawałowe,  tradycje karnawałowe,  karnawał na świecie

Okres karnawału to czas zabaw i szalonych imprez poprzedzający okres Wielkiego Postu. Karnawałowe zabawy organizowane są na całym świecie, jednak do najsłynniejszych należy ten w Nicei.

Karnawał 2015 w Nicei to propozycja dla wszystkich, którzy zimą szukają wrażeń i ciepłego klimatu. Luty i marzec na Lazurowym Wybrzeżu są wyjątkowo ładne, a podczas karnawału całe miasto przystrojone jest kwiatami. Osoby, które chcą się o tym przekonać na własne oczy, powinny zarezerwować czas pomiędzy 14 lutego a 4 marca 2015 roku.

Zbliżająca się fiesta będzie już 130. edycją nicejskiego karnawału i tradycyjnie rozpocznie ją przybycie Króla Karnawału w towarzystwie świty bajkowych postaci. Władca obejmie rządy nad miastem. Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą barwne pochody, z których najważniejszy ma miejsce na Promenade des Anglais. Biorą w nich udział ozdobione przeróżnymi kwiatami platformy, przemierzające ulice w towarzystwie tancerzy i muzyków. Wieczorem karnawałowy tłum gromadzi się w centrum Nicei  na placu Andre Massena.

Poznaj polskie zwyczaje karnawałowe, wejdź: Karnawał w Polsce

Tradycją karnawału w Nicei jest „wojna kwiatowa”, czyli wzajemne obrzucanie się pachnącymi kwiatami, a także nietypowe koncerty. Muzycy najczęściej akompaniują sobie na garnkach, patelniach i innych dziwnych instrumentach, śpiewając przy tym wpadające w ucho przyśpiewki.

O karnawale w Nicei po raz pierwszy wspomniano już pod koniec XIII wieku, kiedy to brał w nim udział hrabia Charles d'Anjou. Przez kilkaset lat w Nicei organizowano bale maskowe i uliczne tańce, a obecnego kształtu nabrały dopiero w XIX wieku. Wszystko dzięki Andriotowi Saëtone, który jako pierwszy założył komitet festiwalowy i zajął się organizowaniem karnawału.

Poznaj jeden ze słynniejszych europejskich karnawałów, zobacz: Karnawał w Wenecji

Atrakcje karnawału w Nicei są większości płatne. Wejście kosztuje 10 Euro, bezpłatnie można obejrzeć jedynie otwarcie i zakończenie festiwalu.

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.
obraz
Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015 Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015.
obraz
Lato, Wakacje 2015 Wakacje 2015, Lato 2015, Wakacje nad morzem, wakacje w górach....

Aktualne imprezy

Karnawał 2015 w Rio Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal...
Karnawał 2015 w Wenecji Wenecja ma najważniejszy karnawał w Europie, a zarazem największe maskowe...
Bal karnawałowy 2014 Już niedługo rozpoczyna się okres karnawału. Jego nieodłącznym elementem są...
Strój na karnawał 2015 Odpowiedni strój na karnawał to kreacja, w której przede...