Karnawał w Rio de Janeiro to największy i najbardziej widowiskowy bal karnawałowy. Podczas pięciu dni trwania karnawału, ulice miasta wypełniają się kolorowymi paradami i pełnymi przepychu pokazami tanecznymi.

Karnawał 2015 w Rio to najbardziej znana na całym świecie zabawa karnawałowa odbywająca się w Brazylii. To największe wydarzenie w życiu każdego mieszkańca miasta. Kolorowe i pełne przepychu stroje karnawałowe, cekiny, pióra, piękne kobiety oraz głośna muzyka to cechy charakterystyczne największego pochodu karnawałowego w Brazylii.


Podczas trwania karnawału w Rio na ulicach miasta można podziwiać piękne i utalentowane tancerki, cyrkowców oraz gwiazdy show biznesu. Brazylia to ojczyzna karnawału i co roku odbywa się tam największy, pełen przepychu pochód. Festiwal co roku zachwyca tysiące ludzi, którzy specjalnie na czas trwania karnawału przyjechali do Rio de Janeiro. Huczne zabawy kończą się w Tłusty Czwartek. Zabawa karnawałowa w Rio ma miejsce siedem tygodni przed Wielkanocną Niedzielą, dlatego też data karnawału co roku zmienia się.

Każdy rejon świata ma własne karnawałowe tradycje. Sprawdź jak wygląda karnawał w naszym kraju, wejdź: Karnawał w Polsce

Karnawał w Rio to wyjątkowy czas, kiedy w rytmie samby miliony Brazylijczyków przygotowują się do szaleństw, które porwą ich przez pięć dni wyjątkowej zabawy. Władcą karnawału jest król Momo, który otrzyma symboliczne klucze do Rio de Janeiro. Karnawał w Brazylii to czas odwróconego porządku, dozwolone są różne stroje. Mężczyźni przebierają się za kobiety, kobiety za mężczyzn, bogaci za biednych itd. Podczas trwania karnawału zapomina się o troskach i problemach. To czas hucznej zabawy i radości. Karnawałowy występ na sambodromie, t dla każdej szkoły samby wydatek rzędu od dwóch do trzech milionów dolarów.  Coraz więcej brazylijskich i zagranicznych firm inwestuje w karnawał, transmitowany przez liczne telewizje na całym świecie.