Wenecja ma najważniejszy karnawał w Europie, a zarazem największe maskowe szaleństwo. Karnawał w Wenecji obchodzony jest w sposób bardzo elegancki.

Karnawał 2015 w Wenecji tradycyjnie zaczyna się od parady, która rusza z placu św. Marka i następnie przechodzi przez całe miasto. Najważniejszy jest trzeci dzień karnawału, kiedy to odbywa się Wielki Bal Maskowy nazywany Balem Dożów. W balu może uczestniczyć każdy kto zapłacił oraz wypożyczył drogo wyglądający kostium.

Wenecki karnawał to, oprócz barwnych strojów, liczne widowiska teatralne oraz koncerty. Najliczniejsza zabawa karnawałowa w Europie, która odbywa się w Wenecji zawiera paradę masek, spektakle teatralne oraz koncerty muzyczne. Na placach miasta będą występować artyści oraz muzycy. Każdego dnia na placu przed Bazyliką Świętego Marka organizowane będą tradycyjnie parady karnawałowych masek. Karnawał w Wenecji podzielony jest na kilka części, a każda z nich odbywa się w oddzielnej dzielnicy.

Karnawał z maskami i kostiumami to najważniejsze wydarzenie w mieście. Plac Świętego Marka zmienia się w wielkie widowisko, teatry i musicale odżywają na nowo, ulice wypełniają występy akrobatyczne i taneczne oraz przedstawienia. Podczas dwóch tygodni parad, balów kostiumowych, tradycyjnych ceremonii, muzyki, wszystkich innych spektakli i przedstawień rozgrywanych na placach tego starożytnego miasta, karnawał jest jednym z najbardziej hucznych i fascynujących wydarzeń w Europie.

 


Każdego roku karnawał w Wenecji inspirowany jest nowym tematem przewodnim, dlatego też nigdy nie jest taki sam.