Moda na karnawał rządzi się swoimi prawami. W karnawałowej stylizacji nie może zabraknąć błysku i przepychu. Warto także postawić na oryginalne dodatki, dzięki którym nawet niczym nie wyróżniająca się sukienka nabierze nabierze charakteru.

Karnawał to czas, w którym można pozwolić sobie na przesadę. Stroje na karnawał powinny być więc błyszczące, ekstrawaganckie, czym z pewnością przyciągną wzrok podczas każdego balu czy imprezy.

Poznaj genezę karnawału, zobacz: Co to jest karnawał

Zastanawiając się jak się ubrać na karnawał, warto zdecydować się na jeden dominujący kolor - w tym sezonie może to być głęboka czerń, złoto, choinkowa zieleń i gorąca czerwień - lub motyw. Na karnawałowej imprezie z pewnością sprawdzi się zwierzęcy nadruk i to nie tylko w postaci panterki! Projektanci zainspirowali się paskami zebry i cętkami żyrafy, co z pewnością będzie ciekawym rozwiązaniem.

W karnawale dobrze jest pomyśleć o mocnym akcencie, jak na przykład spódnica ze strusich piórek czy sukienka w krzykliwym kolorze. Sukienka na karnawał może mieć prosty krój, lecz wtedy powinna wyróżniać się czymś oryginalnym - aplikacją z błyszczących kamieni czy koronkową wstawką.

Na balu karnawałowym zawsze warto postawić na klasykę. W tym sezonie stroje na karnawał inspirowane są stylem retro z bardzo kobiecymi krojami. Warto zdecydować się także na nieśmiertelną czerń, jednak aby nie zginąć pośród innych uczestniczek imprezy, koniecznie trzeba zdecydować się szaloną fryzurę i makijaż. Taki kontrast będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.